...

Dokunmatik bilgisayarlar üzerinde kullanılmak üzere geliştirilen hızlı satış programı günümüzde perakende sektöründe hızla ödeme kaydedici cihazların yerini almaya başladı.
Programlanabilir klavyeler ile de çalışsa bile ağırlıklı kullanım yeri dokunmatik bilgisayarlar veya dokunmatik monitörle çalışan bilgisayar sistemleri üzerinde çalışmaktadır.
Ödeme kaydedici cihazlar ÖKC stok tutmaya ihtiyacı olmayan küçük ve orta ölçekli işletmelere yazarkasa olarak hizmet verirken stok tutmak isteyen firmalar POS (Point of Sale) satın almak zorunda kalıyorlar.
POS sistemleri oldukça yüksek ilk satın alma maliyetleri ve işletme maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı devletimizin çıkarmış olduğu kanunlarla e-arşiv fatura sistemini kullanmaya başlayan hızlı satış sistemlerine yerini bırakmaya başlamıştır.
E-arşiv fatura kullanım fiyatları oldukça uygun fiyatlara gerileyen (100.000 e-arşiv fatura yaklaşık 1.000 TL) sistemler esnek geliştirme sayesinde kullanıcıların isteklerine daha hızlı bir şekilde çözümler üretmekte ve ilk sahip olma maliyeti olarak donanım özelliklerine bağlı olarak 1.000 USD nin altında bir fiyata satın alınabilmektedir.

2D Barkod Okuyucu Desteği

Geniş donanım ve çevre birimi desteği de bu cihazların kullanım tercihi olmasını sağlamıştır. Kasada satış esnasında kullanılan checkout terazi diye adlandırılan kasa tartım terazileri, fliptop veya normal para çekmecesi tercihleri, 1D veya 2D barkod okuyucularla entegre çalışan yapıları, mi fare, parmak izi okuyucu gibi farklı güvenlik önlemleri ve sadakat kartı uygulamaları ile entegre çalışan yapıları bu cihazları kullanmak için yeterince sebep oluşturuyor. Özellikle 2D barkod okuyucular ile okutulabilen kare kodlar tek bir barkodu okutarak satış yapma imkânı sağlamaktadır. Barkodlu sistem terazilerinde birçok ürünü tartıp tek bir kare kodla kasaya göndermek mümkün. Bu da hırsızlık ve kayıpların önüne geçmektedir.

Stok Takibi Yapmak

İlk geliştirildikleri yıllarda sadece stok tutmak için kullanılan hızlı satış programı büyük ve ünlü markaların geliştirmiş olduğu POS sistemlerine kafa tutar hale geldi. İlk başlarda büyük zincir market yöneticilerinin şüphe ile yaklaştıkları bu sistemlere güvenen yerel zincir market yöneticileri dokunmatik bilgisayarlar üzerine kurulu hızlı satış programlarını tercih etmeye başladı.
Türk mühendis ve personeline güvenen özverili yöneticiler güvenlerinden ötürü teşekkür etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar birçok yeni uygulama önce ulusal zincir marketlerde kullanılır sonra yerel perakende zincirleri tarafından satın alınırken bu sistemler önce yerel perakende zincirlerinde denendi ve artık ulusal ve uluslararası zincir süpermarketlerin gündemine girdi.

Android Hızlı Satış Programı

Yeni gelişmeye başlayan Android tabanlı dokunmatik pos ve tabletler üzerinde çalıştırılmak üzere geliştirilen Android hızlı satış yazılımı da kısa bir süre içinde market kasalarında boy göstermeye başladı. İşletim sistemi için belirli bir bedel ödemek istemeyen kullanıcıların tercihi olacak bu sistem hızlı ve verimli bir çalışmaya sahip. Dokunmatik pos kaslarda olduğu gibi birçok çevresel donanım ile desteklenmiş olan hızlı satış programları, mağaza içinde kasaya müşteri gitmeden satışa imkân vermekte ve müşterinin ürünü almaktan vazgeçme veya kuyrukta bekleme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Nasıl kullanıldığını izlemek için tıklayın.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.