...
Entegrasyon

Şimdi E-dönüşüm Zamanı

Şimdi E-dönüşüm Zamanı

E-fatura mükellefleri veya cirosu 5 milyonu geçen işletmeler 1.1.2012de sonra kağıt fatura düzenleyemeyecek. SmartPOS sizin kasanız için de ideal bir çözüm ister eski nesil kasalarınızın yanına e-fatura ve e-arşiv hizmeti için SmartPOS kasa kurun isterseniz tüm sisteminizi E-Dönüşüme sokalım tüm kasalarınız E-Arşiv olsun.

  • Kullanımı kolay bakımı kolay işletme maliyeti çok uygun.
  • İlk sahip olma maliyeti ise pos kasa ile kıyaslanamaz.
  • Şimdi Smartpos alan müşterilerimize kasa başına 110.000 e-arşiv evrağı sadece 750 tl (günlük ortalama kasa başına 300 fiş kesen işletmeler baz alınarak hesaplanmıştır)
  • 500 TL’nin altındaki e-arşiv evraklarına isim soy isim yazma zorunluluğu kalktı.

19.10.2019 Tarihli Tebliğ ile birlikte e-fatura ve e-defter kullanım zorunluluğu 5 Milyon TL olarak güncellenmiştir. Bu kapsamda 2018 ve/veya 2019 brüt cirosu 5 Milyon TL ve üzeri olan tüm firmalara e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kullanımına geçiş zorunluluğu getirilmiştir. 2018 yılı cirosu 10 Milyon ve üzeri olan firmaların e-fatura, e-arşiv fatura ve e-deftere geçiş zorunluluğu 01.01.2020’dir.

19.10.2019 tarihli tebliğ ile e-fatura uygulamasına dahil olan tüm mükelleflere de 01.01.2020 tarihi itibariyle zorunlu olarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirilmiştir.

Aynı tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan e-defter uygulamasına ait tebliğde ise e-defter uygulamasına dahil olan mükelleflerin GİB’e gönderdikleri e-defter ve e-defter beratlarını 01.01.2020 tarihinden itibaren uyumlu yazılımlarda (özel entegretör’de) 10 yıl süresince saklama zorunluluğu getirilmiştir.

Yayınlanan tebliğ kapsamına giren tüm firmaların gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayarak sistemlerini hazır hale getirmeleri ve zorunluluk tarihinde de geçiş işlemlerini tamamlayarak ilgili hizmetleri kullanmaya başlamaları gerekmektedir.

E-arşiv ve e-fatura evrakları yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarla da direk entegre hale gelmiştir.

Smartpos Kampanyası Katılım Koşulları

  • Kontörler, e-Dönüşüm geçiş işlemi tamamlandıktan sonra tek seferde 110.000 kontör olarak hesabınıza tanımlanır. 110.000 kontörün bir seneden kısa sürede bitmesi durumunda ilave kullanım ücreti bir sonraki yılki paket fiyatına ilave edilecektir.
  • E-fatura kullanım ücreti E-arşiv ile birleştirilemez. E-fatura kullanıma göre ayrıca faturalandırılır.
  • Başvurularda yoğunluk olması durumunda e-dönüşüm geçiş işlemleriniz, başvuru sırasına göre alınacaktır. Mali Mühür alındıktan sonra Anahtar Teslim e-Dönüşüm hizmeti ile geçiş süreciniz ortalama 1 gündür.
  • Kontör tanımlaması e-Dönüşüm başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra yapılır.
  • Kampanyalı abonelikte 1 yıllık sürenin bitimi ile paket yıllık abonelik üzerinden yenilenir.
Ticari Yazılımlarla Entegre Hızlı Satış Programı

Ticari Yazılımlarla Entegre Hızlı Satış Programı

Çok uzun yıllardır bir çok farklı sektörün kasalarına hizmet veren Smartpos artık Logo Yazılım’la entegre. Bir çok satış noktasında Mikro Yazılım ve Workgroup Yazılım’la entegre olarak çalışan Smartpos Yazılım sürekli gelişerek kullanıcılarını ve bayilerini mutlu etmek için durmadan çalışıyor.

daha fazla bilgi edinin
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.